fenomaramaaperaamo24 fenomaramaaperaamo24
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

You are purchasing a loaf of bread for $2.16, a box of cereal for $3.25, and 2 cans of soup for $.42 each. Write an expression to find the total cost. Then evaluate your expression.​

Respuesta :

grantboone03
grantboone03 grantboone03
  • 11-02-2020

Answer:

just add them all together

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

no link no bot right please
the president issues a pardon to a convicted federal felon.any in the US are outraged as this person is horrible. is there anything that can be done?a) yes, the
why democracy is considered the best rule give your views​
HELP ME PLEASE I DONT GET THIS
A population of bacteria is initially 2,000. After three hours the population is 1,000. Assuming this rate of decay continues, find the exponential function tha
What invention was patented in 1871 by John by Glidden that proved challenging for the native americans?​
Magnesium has a density of 1.74 g/cm3. What is the volume of 58.6 g of Mg?
The perimeter of rectangle is 100m. If the length is decreased by 2m and the breadth is increased by 3m, The area increases by 44m². Find the length and breadth
Worldly wise book 6 lesson 5
A corporation earned its profit of 2.5x10^4 for 1x10^3 days in a row. What was the corporation's total profit during this time?