mitsybriceno mitsybriceno
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve notebooks cost $15.48 in all. What is the price of one notebook?

Respuesta :

64009646
64009646 64009646
  • 11-02-2020

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12:

15.48 divided by 12= 1.29.

$1.29

Answer Link

Otras preguntas

solve the system using elimination. 3x+2y=17, 2x+5y=26
which pair of fractions is equuivelnt to this pair? 2/3 and 5/8    ????? A: 2/24 and 5/24 B:8/24 and 3/24 C:10/24 and 8/24 D: 16/24 and 15/24
◦How would a highly developed eye and the ability to change color be beneficial for cephalopods?
what is it called when you connect an object to earth with a conductor
How to divide a given ratio into a given amount
What basic foods are used everyday
Find the angular speed of a turning gear if 12.5 revolutions are completed in 8 seconds.
A rectangular poster has an ares of 190 inches squared. The height of the poster is one inch less than twice its width. Find the dimension of the poster. Ple
need help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!17, 10, 11
What is the mantle made of?