antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference of 163.59-62.9?
The high school step team: Karla’s cousin Jade urged her to join the step team. “This afternoon you should definitely try out!” Jade suggested after the final b
A punch recipe requires 4/5 of a cup of pineapple juice for every 2 1/2 cups of soda. What is the unit rate of soda to pineapple juice in the punch?
A molecule of water is made up of _____. three atoms two atoms one atom
1. May I borrow this book? - Sure. Just remember to give it back in a week. 2. May I borrow this book? - Sure. Just remember to give it back within a week. ----
The was part of Stalin’s secret police force.
In a well-developed paragraph, analyze how geography impacted trade in Africa, especially in relation to the distribution of goods.
Which of the following orders 75%,1/2,0.375,and5/8 from least to greatest
what is the answer 3√8
Compare and contrast the Muslim slave trade in Africa with the European slave trade in the 1500's