Wilsonmalo19
Wilsonmalo19 Wilsonmalo19
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michael buy two bags of chips and three boxes of pretzel for $5.13. He than buys another bag of chips and two more boxes for pretzels for $3.09. Find the cost of each bag of chips and each box of pretzels.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2020

Answer:

Chips: 99 cents

Pretzels: $1.05

Look at attachment

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what are the columns called on the periodic table?
Define color and explain how color is used in the above picture titled Self-portrait with Flowers by Frida Kahlo. See attachment.
why do people have low self esteem
others had camped there before us. a. sentence b. fragment
list the factors of 4
The width of a rectangle is 12cm less than the length.Th perimeter is 156cm. Find the width and leghth
the spanish word for the color red
What is 91+ (-7) -5 ggggggggg
the brochure advertises a holiday costing Β£380. there is a discount of 12% if the holiday is booked by the end of the month. how much will the holiday cost afte
how do scientific theories differ from scientific law