ssimpson110 ssimpson110
  • 14-02-2020
  • Mathematics
contestada

Two dozen cupcakes for $34.80 or 40 cupcakes for $56.00?

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 14-02-2020

Answer:

40 for $56.00=  $1.40 each

Step-by-step explanation:

$34.80 / 24 = $1.45 each

$56.00 / 40 = $1.40 each

Answer Link

Otras preguntas

On December 31, 2017, the expected postretirement benefit obligation was $300 million. The accumulated postretirement benefit obligation was $175 million. Servi
Which option best describes the increase in pressure when the volume of a plastic bottle decreases? uniform uneven by a factor of 10 not at all
Anoche ___ la guitarra por dos horas A) toque B) juego C) jugue D) toco
Find the derivative of f(x)= sqrt(12-x^6)
Assume that Kyle is temporarily unemployed because he has voluntarily quit his job with company A and will begin a better job next week with company B. Kyle wil
How are real numbers used to slove problems
The study of cells has been limited by their small size, and so they were not seen and described until 1665, when Robert Hooke first looked at dead cells from a
The Council of Trent resulted in which change in the Catholic Church? O A. The church adopted some of the key reforms Martin Luther had advocated. OB. The churc
Is Water draining from a pool Discrete or Continuous
4. How many meals a day does McDonalds serve in France?