viceprez619 viceprez619
  • 15-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 liters of motor oil cost 3.88 dollars, what is the price for one liter

Respuesta :

tael34nn tael34nn
  • 15-02-2020

Answer:

.97 cents

Step-by-step explanation:

3.88 divided by 4 = .97

Answer Link
barispe15
barispe15 barispe15
  • 15-02-2020

Answer:

97¢

Step-by-step explanation:

If 4 liters cost $3.88, then divide 4 into 3.88

Ver imagen barispe15
Answer Link

Otras preguntas

If you're purchasing a water bottle, you want to make sure it doesn't have this chemical. A. BPA B. CAB C. AQI D. EPA
What is the answer to 2+1/6y=3x+4
Which statement can help build a person’s self-esteem? a. “i am really proud of you.” b. “you really disappointed me with your presentation.” c. “you should
3 divided by 2/3 equals to
2.7 (7.8)??? I don't know how to work this problem...
the product of 33 and j
can i use windows on a mac laptop??
what is 0.234 divided by 0.78?
How do change 1 and 1/4 into a decimal
what was the major goal of nasa’s gemini program