Ruben420 Ruben420
  • 15-02-2020
  • Mathematics
contestada

elijah earn $200 for 8 hours of work what is the unit rate in miles per hour

Respuesta :

Keilahernandez14
Keilahernandez14 Keilahernandez14
  • 15-02-2020

Answer:

25 miles per hour

Step-by-step explanation:

because you divide 200/8 to get 25 ( for one)

Answer Link
trenieces
trenieces trenieces
  • 03-09-2020

Answer:

Its $25 per hour

Step-by-step explanation:

i had a test on this exact question

Answer Link

Otras preguntas

How does the author use paragraphs 30-31 to refine their ideas? Cite evidence in your answer. Commonlit- DECLARATION OF INDEPENDENCE Will give brainly if well w
More immigrants in France come from Portugal than from Morocco. vrai or faux ​
no link no bot right please
What is the value of looking at belief systems through both frames
in what time is sum of money triples itself at 5%p.a​
Raina remembered when she taught Amara to draw. What happened?
PLEASE I NEED THIS ASAP!! Use the words and expressions in the box to fill in the blanks in the following conversation between Toni and Andrés. Each word or exp
x2-8x+12=0 Someone help me
Write a essay How was America Changed by the Industrial Revolution?
Interpret In paragraph 5, Tuchman states that some lords were forced to accompany the rebels “whether they would or not.” What does that phrase mean? Chapter: f