Azmahalomaric22
Azmahalomaric22 Azmahalomaric22
  • 16-02-2020
  • Mathematics
contestada

please help me and show all your work ​

please help me and show all your work class=

Respuesta :

mkawpunna
mkawpunna mkawpunna
  • 17-02-2020
108 divided by 72= $1.50 per bag
1.50 times 126= 84
84 minus 72= 12
then check work
84 times $1.50
Answer Link

Otras preguntas

01:39:21 2011 Newton's third law of motion says that for every action there is a(n) and opposite reaction. do Unmark this question Save and Exit Next Submit New
why would Americans would want to vote for a clown like joe biden?​
Find the percent rate per annum at which $275 will double itself in 2 year​
Solve the equation below
what are some limitations of modeling the flow of energy and matter in an ecosystem with a food chian
Find the reduced Fraction, Decimal, Percent 0.900
Find the area of the figure. Dimensions are in meters.
What were the successes and failures of Columbus’ voyages?
what are two measurements are needed to calculate the velocity of an object A. acceleration B. average speed C. displacement D.time
"Twas a Raugh, menta night." 12.3.61 ) Who says this? ​