Elizabethgomez1219 Elizabethgomez1219
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

a 12 pack of juice cost 6.00. how much does one juice pouch cost

Respuesta :

briancarroll1 briancarroll1
  • 11-03-2020

Answer:

2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
21SandersC 21SandersC
  • 11-03-2020

Answer:

One juice pack costs 2 dollars

Step-by-step explanation:

If it all = 6 then divide the 12 in the pack by 6 to get the answer 2.

SIMPLE.

Answer Link

Otras preguntas

Multicellular organisms have specialized cells to carry out particular functions. Unicellular organisms have specialized structures to carry out particular func
What is the definition of Newton's third law?
Which rhyme scheme is used in this excerpt from “Ballad of Birmingham” by Dudley Randall?
what does dew point mean
HELP WITH CALCULUS! Create an original rational function that has at least one asymptote (vertical, horizontal, and/or slant) and possibly a removable discont
3/4 (6+ 2X) show work
Where does most energy that is provided to the muscles come from
Portfolio objectives should be established before beginning to invest. true or false
Which of these energy resources was not created by by the Sun's energy? petroleum uranium coal
Can someone please help me I would appreciate it