s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

Can Someone Help Me ???
Garien buys 5 neon tetras and 4 cardinal tetras for $15.50. Marcus buys 6 neon tetras and 10 cardinal tetras for $26.40. Write a system of equations that can be
A patient with burns to the skin complains of numbness and difficulty staying warm. Based on this information, diagnose which layers of skin were damaged and th
Plzzzzzzzz answer:vvvvvvvvvvvv
Ben is 33 times as old as Daniel and is also 44 years older than Daniel. How old is Daniel?
What were some of the earlier forms of life on earth
The straight on which Constantinople was located is the_______Strait.
Darcy bought 35 pounds of dog food she divided the dog food equally into four buckets how much dog food did Darcy put in each bucket it
Which product is irrational ? √10 * √8 √2 * √50 √9 * √49 √65 * √4
Mei has a large triangular stone that she wants to divide into four smaller triangular stepping stones in a pathway. Explain why cutting along each midsegment c