skyeeeee1 skyeeeee1
  • 12-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it
up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00.
What is the unit rate for the soil in kilogram?
an
RADE

Respuesta :

bbba72
bbba72 bbba72
  • 12-03-2020

Answer:

10÷4=2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a black hole?
Studies that compare DNA have revealed a close genetic relationship between American Indians and the people of _____
Put the equation y = x 2 + 14 x + 40 into the form y = ( x − h ) 2 + k : Answer: y =
PLEASE HELP ASAP What is the mass of an object that is pushed with a force of 10 N and accelerates 20 m/s2?
Plz answer quickly please
The describes a situation where people are temporarily satisfied after they have received whatever new thing they wanted and obtained but then quickly find them
6. What are the zeros for the function b(t) = (t -5) (t+3) (t-2)? A. {-5, -2,3} B. {-3, 2,5) C. {-5, -3,2} D. {-2,3,5}
How does this passage present information about action? by listing effects by explaining causes by describing physical space by comparing and contrasting
Hellppppppppppppppppppp
HELPP RIGHT ANSWER BRAINLIEST