sooma16
sooma16 sooma16
  • 12-03-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week.How much do 6 weeks of lessons cost

Respuesta :

et781401
et781401 et781401
  • 12-03-2020

Answer:

6 times 20 = $120

Step-by-step explanation:

Answer Link
acarroll2020
acarroll2020 acarroll2020
  • 12-03-2020

Answer: $120

Step-by-step explanation:

20 x 6 = 120

Answer Link

Otras preguntas

what's the 3 ways in which acceptance of responsibility can influence effective communication?
What is the source of geothermal energy? User: What is the source of geothermal energy? A. sunlight heating surface waters B. the splitting of atoms to release
The pitcher for the robins throws a baseball at 90.0 miles per hour. The pitcher on the bluebirds throws a baseball 121 feet per second. Which pitcher throws a
A grocery store sells 6 pounds of apples for $4. How much will 8 pounds of apples cost? Round your answer to the nearest cent.
Many of european countries have a continental climate what is the effect of this?
___________ : a decline in the value of a currency. A. Rise B. Importation C. Depreciation D. Appreciation
You are paid $82.50 for 71212 hours of work. What is your rate of pay?
Which archetype does Captain Kidd represent? A. a thief B. a bandit C. a buccaneer D. a commander
About 97% of Earth's water is _____. underground saltwater freshwater frozen solid
An issue that may not be agreed upon by many different sides is called: diplomatic consensus caucus controversial