shiafernandes shiafernandes
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

Carson bought 3.9 pounds of chocolate cashrews for $15.84. About how much was the cost per pound?

Respuesta :

komaljeetbrar29
komaljeetbrar29 komaljeetbrar29
  • 13-04-2020

Answer: $9.87

Step-by-step explanation: To find the average add both 15.84 + 3.9 and you get 19.74

Divide 19.74 by 2 you get $9.87

~ Komaljeet (I hope this helped)  ♥

Answer Link

Otras preguntas

which river did the British want to take control over Canada to New York City in order to split New England form the rest of the colonies​
Which of these statements is not true? many archaeologists believe the mississippi mound builders defeated the spanish because they were fighting on familiar te
is an isosceles trapezoid below x=
Chief Justice Marshall’s decision in mubury v. Madison is important because it: A) Brought Marshall and president Thomas Jefferson closer together B) Gave the
I need help with this ASAP
please help me with this
Was the West (England, France, and Germany) united spiritually and politically? Why or why not?
The length of a rectangle is 5 more than twice the width. Write an expression for the perimeter of a triangle.A. 2x+5B. 3x+5C. 6x+10D. 4x+10
The points scored by a football team are shown in the stem-and-leaf plot below. 0| 6 1 | 2 3 4 7 2| 0 3 4 4 7 8 8 8 3| 0 7 8 Key 1 | 3 = 13 points What was th
what would happen to life of a cell if there was no mitochondrion?​