itzvictoriar itzvictoriar
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-packed of erasers costs $3.68. What is the cost per eraser?

Respuesta :

4804174623
4804174623 4804174623
  • 13-04-2020

Answer:

0.46 cents

Step-by-step explanation:

3.68 divided by 8 = 0.46

Hope this helps!

:)

Answer Link
emma212172 emma212172
  • 13-04-2020
the answer is 0.46 per eraser
Answer Link

Otras preguntas

The interaction between two objects that have mass is called what force?
All I need is help starting it, and I should be able to get the rest.Number 3
x+2y=12 -x=-y-6 how do you solve using substitution method
What is a simile for the word Coherent?
Which one is bigger 12/12 or 9/10
What energy transfers happen when you cook sausages on a camp fire burning wood?
Which number will have the same result when rounded to the nearest ten or hundred A-97 B-118and5 C-179 D-5091
One third of the bagels in a bakery are sesame bagels. There are 72 sesame bagels. Define a variable. Then write and solve an equation to find how many bagels t
The sum of two consecutive odd integers is 284. Write an equation and solve to find the two integers.
Two astronauts push off of each other in space. The 80kg astronaut ends up going 10 m/s. The other one ends up going 8 m/s. What is the mass on the other astron