miguelboreland1 miguelboreland1
  • 13-04-2020
  • Spanish
contestada

1. ¿Dónde compran tus padres las verduras y la carne?
2. ¿A qué le pones sal y pimienta?
3. ¿Qué sabor prefieres, dulce, salado o amargo?
4. ¿Quién te trae la carta en el restaurante?
5. ¿Qué postre prefieres?

Respuesta :

aliciamartinez0115 aliciamartinez0115
  • 13-04-2020
I can help you answer these questions. They are very simple and easy
Answer Link

Otras preguntas

A 2-cup bottle of hair gel costs $23.20. What is the price per fluid ounce? $_______
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow.
One number exceeds another by 5. The sum of the numbers is 25. What are the numbers? The numbers are?
Find the area of following figures​
kayla has 5 books in her backpack that weigh 25 pounds. How much would 2 books weigh
I will give brainliest to correct answer
Solve for a and b c = 1
Equations of the form cosθ=k where -1 ≤ k ≤ 1 has/have ______________ solution(s). A. two B. infinitely many C. one D. none
a synonym for narrative writing would be ? PLSS HURRY (100 POINTS)
* 1. What type of government did Nazi Germany have? Democracy Fascism Communism Socialism