iamshiahh
iamshiahh iamshiahh
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 12 pack of soda cost $5.40. What is the cost per can?

Respuesta :

d271108
d271108 d271108
  • 14-04-2020

Answer:0.45

Step-by-step explanation

Divide 5.40 by 12 and it gives you 0.45

Answer Link
leviticusotisvinson
leviticusotisvinson leviticusotisvinson
  • 14-04-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

Divide 5.40 into 12 therefore it equals 0.45

Answer Link

Otras preguntas

The coup d'etat of South Vietnamese President Ngo Dinh Diem that resulted in his assassination was accomplished by Henry Cabot Lodge, Jr. and the _____.
suppose you multiply a fraction less than 1 by mixed numbers 2 3/4. Will the product be less than, greater than, or equal to 2 3/4?
How does Odysseus convince Circe not to turn him into a pig? Select all that apply.
What does Marx mean when he says "The proletarians have nothing to lose but their chains."?
Quick! 8 points! What is the phobia name for being afraid of ants? (don't know if this is right subject)
Is New York City a rural urban or suburban community?? Explain ??????????????????????????
Among controversies surrounding the us response to the 9/11 attacks is detainment of alleged
what is the value of a pyramid if each triangle = $1 and the base =$4?
Can ya do the work for 83 divided by 9296, thanks.
que tipos de organizaciones beneficas, sin fines de lucro existen en el mundo