itsyourgirlmackenzie
itsyourgirlmackenzie itsyourgirlmackenzie
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

I spent $25 on my grocery delivery service yesterday. It usually costs me $1.20 per mile to drive to the store and I live 8 miles from the store. How much more is it to have groceries delivered to my house?

Respuesta :

kynzie346 kynzie346
  • 15-04-2020

Answer:

9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is an example of a transformation boundary
What would be the best rehearsal strategy to use when performing this line of dialogue from the passage? The crate upon which I sit contains 2,000 napoleons pac
Giving examples, explain how strong acids and weak acids differ ?
A nucleotide contains each of the following except a(n) _____. amino acid nitrogenous base phosphate group sugar molecule
What does the multiple-meaning word ray mean in this sentence?A ray of sunshine shone on the wall.
Whats the mean,median,mode,range, of 6.5,7.5,7,8,8,8,9,10.5,10?
What is the area: Triangle: b = 6 ft, h = 9 ft Parallelogram: b = 18m, h = 13m Triangle: b = 20 in , h = 9 in
Help! 30 points! What is meant by the land of the midnight sun? Where, when and why could this situation exist?
what the missing length
The bird in the hunger games