juliaachapman
juliaachapman juliaachapman
  • 11-08-2016
  • Mathematics
contestada

Sara bought a 16 ounce Jarod strawberry jam for $3.20. What is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2016
1 ounce of Jarod strawberry jam is 20¢ Unit price 20¢ for 1 ounce of jarod strawberry jam Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

A bag of marbles has twice as many blue marbles as green marbles, and the bag has at least 54 marbles in it. At least how many green marbles does it have?
What value of x will make this proportion true? 14/x = 1/2
deep under water canyons are called
Is sentence 'James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher' grammatically correct?
could you help me out What Is Yiddish?
how do you multiply fractions
Evaluate h -2 g for h = 3 and g = 27.
Expand and simplify. (x+4)squared
Is sentence 'James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher' grammatically correct?
Expand and simplify. (x+4)squared