Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

Talia uses 10 strawberries and 4 oranges to make 8 servings of fruit salad. Drag oranges and strawberries into the box to show how many Talia needs to make 12 s
all relations are functions true or false
The process of deposition would make a river change in which way?
The number of miles on car A is 50 more miles than the number of miles on car B and the number of miles on car B is 30 more miles more than the number of miles
you and your friends go to the movies.the cost of admission is $9.50 per person. create a table showing the relationship between the number of people goingg to
Asses the validity of the statement; "Jamestown developed into a successful colony because of its strong leadership."
What determines the size of an atom
Matt wrote the number four million, three hundred five thousand, seven hundred sixty-two as 4,350,762. Describe and correct his error
How is estimation helpful when adding and subtracting decimals
what is the capital of Mississippi