ariannaleija
ariannaleija ariannaleija
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need these two questions

i need these two questions class=

Respuesta :

alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow alaskasabrinasnow
  • 14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15

6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link

Otras preguntas

What role did cloves play in the european voyages of discovery?
What is 5.15 divided by 3?
What expession represents five times the quotient of some number and ten
How did deregulation ultimately result in more banking services for consumers?
True or falsethe gestalt psychology cognitive explanation for behavior meets the criterion of inclusiveness, predictive utility, and parsimony for explaining be
The most important impact of the hawthorne studies was that it:
What caused World War 2
What factors determine weather a human is a female or male
In which region of north america did the ancient ancestors of the nootkans and the tlingits reside and subsist on bountiful provisions of fish and sea mammals w
Because endocrine signals are broadcast throughout the body, all cells will respond to the hormonal signal.. a. True b. False