karlaaaa39 karlaaaa39
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for
$4.50. What is the cost per pound of the sweet
potatoes?

Respuesta :

eali
eali eali
  • 15-05-2020

Answer:

$1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You need to put your reindeer, Quentin, Jebediah, Lancer, and Gloopin, in a single-file line to pull your sleigh. However, Gloopin and Lancer are fighting, so y
This is hard can someone help ?
solve the equation 6g+11-2g=16.6
How do you find the perimeter of Triangle ABE?
What underlies successful epidemics, in the end, is a bedrock belief that change is possible, that people can radically transform their behavior or beliefs in t
Thanks for arguing why must you keep the motivation of your audience in mind when trying to persuade them?
If an animal has 42 chromosomes in its normal, non-gamete or somatic cells, what term would be given to the gametes that have 21 chromosomes
The branch of anthropology that tries to understand the human past by studying material remains is:
The garnishment that takes priority over all others is
How did robert boyles define an atom ?