demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

Erica ran 3 out of 8 Miles. Mariah ran 3 out of 4 miles. Who ran father?
What in the hell is a soapstone ?! I have to make one for the poems "The Sharks" and "a narrow fellow in the grass" Help?
Write in standard form 10+8x(1/10) + 3 x(1/100) + 9 x (1/1000)
Find the measures of the missing angles.
Joe is making a recipe that calls for ¾ teaspoons of cinnamon. His only measuring spoon holds 1/8 teaspoon. How many times will he need to fill his measuring sp
Let a= x^2 +4. Rewrite the following equation in terms of a and set it equal to zero. (x^2+4)^2+32=12x^2+48 In resulting equation what is the coefficient of the
which of the following terms is used to describe crowded , pororly constructed or poorly maintained urban apartment buldings
I'm thinking of a ten-digit integer whose digits are all distinct. It happens that the number formed by the first n of them is divisible by n for each n from 1
Read this excerpt from act I, scene I, of Richard III: Now is the winter of our discontent Made glorious summer by this sun of York; And all the clouds that
my bed is 3 inches by 2 3/4 inches by 1/3 inch. what is the volume of my bed?