angie9995 angie9995
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Paper clips sell for 23 cents per box. What will 4 boxes cost?

Respuesta :

kingbearfries
kingbearfries kingbearfries
  • 13-07-2020

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

If each box has the cost of 23 cents, and you decided to buy 4, you would multiply the amount of boxes you want with the cost of each one, therefore, the 92 cents. 4 * 23 = 92

Answer Link

Otras preguntas

The opening of the Body Farm for the study of decomposing bodies. a. before the 1800s b. during the 1800s c. 1900-1988 d. 1990-present
A 0.145 kg baseball is thrown with a velocity of 40 m/s. What is the baseball's momentum?
Question 1(Multiple Choice Worth 3 points) (03.02 LC) Which of the following is a characteristic of science? It investigates the supernatural. It asks testab
How did the construction of a parking lot, hiking trail, and playground affect the fish populations in the pond? PLEASE HELP.
Given the line 2x - 3y - 5 = 0, find the slope of a line that is perpendicular to this line.
When was the fall and rise of Athens
All living things within an ecosystem are interdependent. A change in the size of one population affects all other organisms within the ecosystem. One well know
The necessary and proper clause of the constitution was first used by the supreme court in what case to develop the concept of implied powers?
What is the fundamental problem producers and consumers face?
Explain why Martin Luther king was wise to criticize the white moderator in Letter From Birmingham Jail