sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference. 7 7/8 - 3 1/4 ?
A car advertisement states that a certain car can accelerate from rest to 70km/h in 7 seconds. Find the car’s acceleration in m/s.
A police dog gets caught in a shootout. A 5 g bullet moving at 100 m·s–1 strikes the dog and lodges in his shoulder. Fortunately the dog survives. The bullet un
sedimentation as a method of water purification results in what
What is the complete predicate of the following sentence? Sharon and Jason went for a walk and then a bike ride.
List three examples of a primary economic activity?
please explain, I don't really get it
What do all viruses need to reproduce?
Can some one help me with this how many kilograms is this ??? Really need help
Waves A and B have the same speed, but wave A has a shorter wavelength. Which wave has the higher frequency?