cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
which of the following is not an authoritarian form of government A Absolute monarchy B. Totalitarianism C. Dictatorship D. Direct Democracy
convert 125 km to miles
If the valence electrons were removed, what would be the ion charge of the element? Al
a committee appointed for a particular or temporary purpose in either the house or the Senate is referred to as a
In a group of 50 patrons, 12 patrons like lattes and espressos, 9 patrons like espressos and cappuccinos, 8 patrons like lattes and cappuccinos, and 4 patrons l
If 3t-7=5t, then 6t= Whyyyy? I need help with being explained why it's -21....
Select all that apply. Any element can always be identified by its _____. a. atomic mass b. number of neutrons c. number of protons d. atomic number
The average of three numbers is 15. What is two times the sum of the the three numbers? Please show how you did it~!! >_
If F(x) = 4x - 1 and G(x) = x2 + 7, what is G(F(x))? a. 16x2 + 8 b. 4x3 + 28x - 7 c. 16x2 - 8x + 8 d. 4x3 - 7
A spinner is divided into many sections of equal size. Some sections are red, some are blue, and the remaining are green. The probability of the arrow landing o