Taylorrr11 Taylorrr11
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Amy has saved $725 for a guitar and lessons. Her guitar costs $475 and guitar lessons are 25$ per hour how many lessons can she afford?

Respuesta :

MiniMuffins MiniMuffins
  • 12-09-2016
Amy can afford 10 lessons. :)
Answer Link

Otras preguntas

what kind of cage base should i build to avoid my rabbits from digging burrows and keep their pee away from stinking ?? i have 5 female rabbits and i dont have
a 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?
josh scored x marks in this math exam. he scored 8 more marks in english than math, and 3 more marks in geography than in math. if he received a total of 200 ma
In order to combine exponents with the multiplication or division properties, the terms must have the same?
what is the sum of 2^2 + 8
list all the software apps on your cell phone write their uses and how it helps you as a student1-5 please i need answers rn ASAP​
What are the three purposes of the introduction of a bill?
What is the fundamental idea behind the 14th Amendment to the Constitution?
1. 2. 3. going across i’m confused please help :(
p(x)=-9x^9+6x^6-3x^3+1