Sikityo Sikityo
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

fifteen ounces of gold cost 6058.50. Find the unit rate in dollars per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = 6,058.50/15 = $403.90
Answer Link

Otras preguntas

a = a is an example of which algebraic property? A Symmetric Property B Transitive Property C Reflexive Property D Commutative Property of Multiplication
Why were strawberry milkshake pop tarts discontinued?
This was the second dynasty in China and was the longest lasting one in Chinese history: 1045 to 256 BCE
what is the similarity between a fjord and a gully
aliyah had $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10.How much did each pencil cost?
The region of the country Georgia is?
Which of the following is an example of the geosphere interacting with the hydrosphere
HELP PLEASE! I WILL GIVE YOU POINTS
Yesterday,Davis bought 8 pen boxes.Each box contained 10 pens.4/5 of the pens were blue.How many pens were there in total?
how is a computer and a iphone alike