rano1
rano1
12-09-2016
Mathematics
contestada
6 pens is $2.40 what is the cost of one
Respuesta :
devyanipatel92
devyanipatel92
12-09-2016
division so divide 2.40 ÷ 6
Answer Link
gzelle
gzelle
12-09-2016
you divide 2.40 by 6 , which gives you 2.40/6= 0.4 so each pen cost $0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Please help! Need to pass!
How many faradays are transferred in an electrolytic cell when a current of 2.0 A flows for 12 hours
need help ASAPP and show your work ( will rate 5 starts )
HEEEEEEEEEELP i dont get it
True or False: Social contract theory is the view that persons' moral and/or political obligations are dependent upon a contract or agreement among them to form
Suppose the economy is operating in the horizontal part of the Keynesian zone of the SRAS curve. Suddenly, aggregate demand increases. As a result real GDP will
Which of the following statements about philosophy in the Greek city-states is correct? Which of the following statements about philosophy in the Greek city-st
Will give brainliest A radioactive element has a half-life of 55 days. what percentage of the original sample is left after 115 days? round to 4 decimals when n
an oculist charges 30 for an eye exam, frames and glasses lenses, but 42 for an eye examination, frames, and plastic lenses. If the plastic lenses cost four tim
Briefly explain how multiple regression enhances the two primary purposes of regression analysis.