Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Identify each of the following half-reactions as either an oxidation half-reaction or a reduction half-reaction. half-reactionidentification Ni2 (aq) 2e-Ni(s
How many centimeters are there in 740.2 millimeters?
Which statement is true​
One of two office clerks in a small company prepares a sales invoice for $4,300; however, the invoice is incorrectly entered by the bookkeeper in the general le
5803402+0302000= pls help​
Blue Mountain Mining paid $ 587 comma 000 for the right to extract mineral assets from a 450 comma 000​-ton deposit. In addition to the purchase​ price, Blue al
For a communication to be classified as advertising, which of the following essential criteria must be met? a. The communication must be paid for. b. The co
​Holding other factors constant, a stock portfolio has more volatility when its individual stock volatilities are ________ and its individual stock returns have
Que Paso Ayer? A) Hablo a Beto por telefono. B) Yo creo que es necesario hablar con nuestro gobernador. C) ayude a mi abuelo a preparar la cena. D) Voy a Bailar
the expanded form of x0 is what