kcb1 kcb1
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

for each store, what is the ratio of the number of cans to the price?

Respuesta :

mustangs mustangs
  • 13-09-2016
Well $ 4.50 for the 24 pack.$2.50 for the 4 for 10,12 pack and the last is $3.00.
Answer Link

Otras preguntas

Why is the degree of customization an important consideration in process planning?
conceptos del ser social y ser individual?
Where are the highlands of south and central america located?
Please please help me!
Which is NOT a responsibility of a country government? a) regulate local national guard b) maintain school buildings c) execute welfare programs d) vote on
40 POINTS PLEASE HELP. Choose two authors and compare/contrast their writing. What themes do they use? What types of characters do they develop? How are the aut
how to get 18 by only using four 4s
The inner planets—Mercury, Venus, Earth, and Mars—are believed to have been formed by _____. masses of cold hydrogen and helium collisions with large galax
Which real-world story is represented by the addition problem (–2) + (–3) = –5? A. A submarine descended 2 miles and then descended another 3 miles. The submar
Find the volume of the figure below.