poopidk197
poopidk197 poopidk197
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-foot roll of wrapping paper costs $15.12. What is the price per inch?

Respuesta :

zeelda1564
zeelda1564 zeelda1564
  • 11-09-2020

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

$15.12/9

ans/12

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPP PLEASE [ILL GIVE YOU BRAINLEST]
what's was the most significant thing to you in Lord of the Files (for example Theme, Central idea, Conflict, Imagery, etc) MAKE A WELL DEVELOPED PARAGRAPH EXPL
Based on your reading in Matthew Chapter 10, to whom were the 12 apostles sent? the Samaritans the gentiles the house of Israel the Pharisees
What was the main purpose of these two laws: Sherman Antitrust Act (1890) and the Clayton Antitrust Act (1914)?
cant figure it out. pls help
A tiger eats about 15 pounds of food per day. A large dogs eats about 18 ounces of food per day. How many more pounds of food does a tiger eat per day? A) 12 3_
How did Darwin's observations on the Galapagos Islands lead him to the idea of evolution? Use the example of the tortoises mentioned above in your explanation.
which event has exactly 12 possible outcomes?tossing a coin 6 timestossing a coin and randomly choosing 1 of 4 different cards rolling a number cube with sides
You Cannot Put a Fire Out by Emily Dickinson You cannot put a fire out; A thing that can ignite Can go, itself, without a fan Upon the slowest night. You cannot
1. A is a group of sentences that relate to a central or main topic. story topic phrase paragraph