cecy26hr cecy26hr
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

4 Reynaldo paid $41.25 for 5 pizzas. Each pizza cost the same amount. What was the cost of each pizza in dollars and cents?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer: Each pizza costed $8.25

Step-by-step explanation:

You have to divide $41.25 / 5 to find the cost of each pizza

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a letter in the Spanish alphabet?a.Ãc.Ñb.Êd.Õ
What are the 5 steps to completing a constructed response question?
3+6x=21[tex]3 + 6x = 21[/tex]
I need help on 1 and 2 please!!
How to start the problem I don’t understand how they got 20n
Which food item will provide the most calories? a. 1 gram of sugar (carbohydrate) b. 1 gram of butter (lipid) c. 3 grams of salt (mineral) d. 2 grams
3x+9=8,(x= -1) Check weather the value given in the bracket is a solution to the given equation or not
Twenty-seven minus 3/2 of a number (x) is not more than 36. What is the number?
What is the key move in switching from dualism and materialism to holism?
3 3/4 multiplied by -2/5 ? A. 2 B. -1/2 C. 1/2 D. -2 Please give a reasonable answer