Ameebear7 Ameebear7
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

21 kg of apples cost $210 how many kilograms of apples can you get with $270?

Respuesta :

lgshultz03 lgshultz03
  • 11-09-2020

Answer:

27kg

Step-by-step explanation:

each kilogram of apples are $10 so you do 270 divided by 27 is 10

Answer Link

Otras preguntas

In which type of government do people receive services from the government like healthcare, basic housing, and education? A) Monarchy B) Socialism C) Autocracy
5 sentence summary for chapter 2 of the book called: night pls I need answers asap
Which statement best describes the difference between the crust and the lithosphere? A. The lithosphere contains both the crust and the upper most rigid layer o
• Lawson already has $60 in his wallet but needs a total of at least $500 for his holiday. He gets paid $30 per day for delivering newspapers. What is the least
The overhead cost applied to a job during a period is recorded with a credit to Factory Overhead and a debit to:
Write a dialogue in Spanish between your best friend and your classmates describing what you all like and do not like to do on the weekends. Be sure to include
The partnership of Angel Investor Associates began operations on January 1, 20Y5, with contributions from two partners as follows: Dennis Overton
What is the value on January 1, 2026, of $40,000 deposited on January 1, 2019, which accumulates interest at 12% compounded annually
write 4.9 × 10^5 in standard form
PLS HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!PLS!