jorgegarciajr987 jorgegarciajr987
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Rosalyn paid $55.00 for 4 pizza. Each pizza cost the same amount. What was the cost of each pizza in dollars and cents?

Respuesta :

NotAbot4Sure
NotAbot4Sure NotAbot4Sure
  • 11-09-2020

Answer:

$13.75 is ur answer

Answer Link
laurenlef123
laurenlef123 laurenlef123
  • 11-09-2020

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:55 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

First step in using a balance beam scale? a. zero the balance. b. record the mass values. c. put the mass on the tray. d. use the counter weights and dial t
what is another name for a zygote
What will be the kinetic energy of a pile driver ram that starts from rest and undergoes a 10kj decrease in potential energy?
Simplify this expression: 7a/14(a+b)
Who builds strong relations with foreign powers to ensure the nation’s safety?
what causes seasons to occur
what is 4/9 of 18 liters
23 A racing car used 255 litres of fuel to complete a 340 km race. On average, how many litres of fuel did the car use every 100 km?
What is 13.89 rounded to the nearest thousandth?
Help with this problem