ejinas0032
ejinas0032 ejinas0032
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please hurry! :) Its a get more math question.

Please hurry Its a get more math question class=

Respuesta :

friedavocados
friedavocados friedavocados
  • 12-09-2020

The sales price is 44. 37 dollars.

Answer Link
audreyz04
audreyz04 audreyz04
  • 12-09-2020

Answer: $44.37

Step-by-step explanation:

63.38 x 30/100 (or x 0.3)

You save: $19.01

$63.38 - $19.01 = Final price of $44.37

Answer Link

Otras preguntas

Activity 2: My Characteristics Directions: After exploring the amazing asteroids, comets, and meteors, test yourself if you can compare and differentiate the t
Ratio of boys to girls is 4:5 what fraction of class is boys
increased by 8 percent before it was 1.62
your friend has been elected as a president of our school.representive council for learners.write him/her a letter and give some advice​
Calculate the combinations of 5 things 3 at a time
Eve crosses two pedestrian crossings on her way to school, each of which shows either a green or a red light when she arrives. On one day, the lights at both cr
True or False. A majority of individuals who use drugs like heroin, cocaine, or methamphetamine become quickly addicted and continue using them consistently.
B. why hallo: My sister always walks ten kilometers to school. riku: So A. do 3. does I. C. am D. was​
weather poem author name?
Simplify -squareroot(9y²) if y <0