jgaleski
jgaleski jgaleski
  • 13-09-2020
  • Mathematics
contestada

Janelle earned $253.75 for 5 days of work. how do I find her unit rate of pay?​

Respuesta :

sereneluousa
sereneluousa sereneluousa
  • 13-09-2020

Answer:

50.75

Step-by-step explanation:

253.75/5

Answer Link

Otras preguntas

Which type of acceleration would be best if you were merging onto the interstate?
In the mid 1800a native Americans who had lived in the west traded their manufactured goods with settlers
AMOSC? ill comment my it down below
The cost of 8 boxes of paper clips and 7 boxes of staples cost $44.95. 5 boxes of paper clips and 3 boxes of staples cost $22.8. What is the cost of each box of
How does John the Evangelist express the faith of the Church in the Incarnation in John 1:1, 14?
2 (y - 5x) - 7y + 9x
The alignment of ancient Chinese cities toward the cardinal directions (north, south, east, west) best illustrates the importance of which of the following fact
The health insurance portability and accountability act attempts to do all of the following except?
A nurse is preparing a client who speaks limited english for surgery. Which of the following is the most appropriate nursing action in obtaining informed consen
Balance HCN+CuSO4》H2SO4+Cu(CN)2