Broken297 Broken297
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

You sold 60 units of candy. The amount
you got from seling candy is $210. How
much are you selling candy for?

Respuesta :

shyslayin53
shyslayin53 shyslayin53
  • 15-09-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

WHATS THE ANSWER PLEASE WILL GIVE BRAINLIEST
Fred wants to make brownies. To make brownies, he needs 1/4 of a cup of flour per batch of brownies. If Fred has 10 cups of flour, how many batches of brownies
What is the speed of a jet plane that flies 78500 km in 10.5 hours (in km/hr)? Do not use decimal
Service Costs are part of maintaining your car. It's that time again. You will need an oil change costing $45, four new tires costing $89.95 each, and 2 new win
Rey baked 144 desserts in 6 1/4 months. Find reys dessert making rate in desserts per month.​
The author uses the phrase killing power to describe the eyes of her secret love. Explain how this phrase helps.The reader understand her crush by the story of
What kind of relationship did Powhatan want with the settlers in Virginia? a. to conquer the settlers b. a trade relationship c. an alliance against the Wampano
Nicholas has been biting his nails since he was a kid. He wants to break the habit so he puts bitter-tasting nail polish on his left hand and leaves his right h
Read the folowing dialogue carefully. Then answer the following question. Pablo: Hola, me llamo Pablo. Luisa: Me llamo Luisa. Mucho gusto. ¿Cómo estás? Pablo: B
When magma cools beneath the surface of the earth, it formsa. graniteb. basaltc. shale​