bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

Why does nuclear fusion occur naturally in stars but not on earth?
Explain how people can improve their lives through and interacting with animals
Which of the following is a rational number? 8 15 44 45 π
which of the following is the clearest and most effective sentence? John's sister who was the prettiest girl at the party. B. john is a man with a sister who is
first to answer will be the brainleist answer Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? A. "Voyager I" was launched b
Which of the following might be contained in stage direction A.Lines spoken by a narrator B.A speech by the main character C.A description that tells what the s
which of following polygon can always be classified as a rhombus
april spent 1/2 of a dollar in quarters. How many quarters did she spend?
What is the definition of each word?Column A                                                                            1.
why do marine west coast climates have much precipitation