anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line that has a slope of 1 and passes through the point (-3,7) write the equation in point-slope form
I need help again………….
I am confused on this question
Look at image below!
On average the number of drum sets sold in Michigan each year is 101,968, which is eight times the average number of drum sets sold each year in South Dakota. H
Simplify the expression 6h +(-7.7d) – 16 + 5d - 2.6h.
A welder needs a piece of half inch pipe 14 3/8 inch long. She has a peace that is 25 1/16 inch long how much must she cut off from the longer piece?
Given the following scenario. What would be the independent variable? A cell phone company charges $20 a month for the base plan. They charge 10 cents for every
[tex] \frac{1}{2} + \frac{1}{4} [/tex]can you please tell me how to do easy way can you please show me in numbers how to multiply ​
How much sugar syrup what you get by making the following concentration 10% sugar syrup is it 80 g of sugar Solve