kweenkeke97
kweenkeke97 kweenkeke97
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada


At a grocery store, eggs are for sale for $3.99 per dozen. How much
would 4 dozen eggs cost?

Respuesta :

eexoie
eexoie eexoie
  • 15-09-2020

Answer:

15.96

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the grip force between the tire and the road surface called?
Factors that involve established risk are mostly biological or disease related. These factors include which types of neurological disorders? 1) Alzheimer's dise
trying to convince your parents to stop buying water bottles using logos​
Scenario you started a business that makes and sells scented candless materials you require to produce the candles include wax fragrance and jars You purchase a
What do you monitor for after administering Acetaminophen?
The nurse has inserted a nasogastric tube for gastric suction. What is the most reliable test for confirming tube placement?
If membranes rupture between 34-36weeks gestation, what kind of care will occur?
What kind of lower camber does a nonsymmetrical airfoil have? 1) Positive camber 2) Negative camber 3) Zero camber 4) Cannot be determined
Paul is the owner of a local laundry cleaner. Paul recently hired Laura to work in hisbusiness to clean and fold the clothes that come in. Laura turns out to be
How long are the pre-art treatment processes and hair cleansing cream applied for? a) Pre-art treatment: 15 minutes; Hair cleansing cream: 10 minutes b) Pre-art