prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this qustion.each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

Thelondonbrain
Thelondonbrain Thelondonbrain
  • 11-10-2020

Answer:

£131.88 or 13188 pence

Step-by-step explanation:

1 unit = 14p

942 units = 942 x 14

942 units = 13188p

£1 = 100p

13188 ÷ 100 = £131.88

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

HELP THIS IS DUE TOMORROW!!!! Since the fourth quarter of 2014, the flash storage capacity of smartphones has grown by approximately 12 gigabytes a year. The a
A dry cleaner charges $2.95 to clean a shirt and a different price to clean a pair of pants. Tiwon paid $29.05 to clean 4 shirts and 5 pairs of pants. Which of
Write a quadratic function f whose only zero Is -3.
What are the characteristics of Hemingway's writing style?
What were the reasons for US entrance into WWI and was the US justified in entering the war?
71.05 g of sodium sulfate (Na2SO4) are dissolved to obtain 2 liters of standard solution. What is the concentration of a solution
1. PART A: Which of the following best explains the meaning of the following quotation?: "[Y]ou can't connect the dots looking forward; you can only connect the
How did dinosaurs went?
During weight-lifting training Sean lifts 250 pounds, which is 90% of the weight he lifted in his last competition. There are approximately 50 pounds in 22. 68
How are tectonic plates affected from melting glaciers and rise in ocean levels?