prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a cognate? (2 points) Question 23 options: 1) el programa 2) el drama 3) informativo 4) telenovela
what is the significance of the trade oxen and horses
Use the following half-life graph to answer the following question: A graph titled half-life graph of a radioactive isotope is shown with mass remaining on the
which millitary commander help the patriots the most
Can someone please help me with this. all you have the do is find quotes about the characters Then explain the quotes Thanks in advanc
One of the most common causes of fires in the home and workplace is: a.All of the aboveB.ArsonC.CandleD.Faulty electricity
What is the wing in the poem fame is a bee
what happens to the owners of the House in there will come soft rains
1930 dust bowl in the great bowl was cause by
Earth rotates west to east. Is this true or false? I want to say false, but I'm not sure.