Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

what is the interest when the cash price is 2000 and the interest rate is 5 ​
___________ is split in half during glycolysis producing a small amount of energy that is captured by ATP? carbon dioxide sucrose water glucose
Kerrie uses the work shown below to determine 35% of 280. Step 1: 35% = 10% + 25% Step 2: 10% of 280 = 280:10 = 28 Step 3: 25% of 280 = 280 : 4 = 70 Step 4: 28
Your professor was raised during a time when derogatory language and condescending thoughts were often written in public bathroom stalls. In contemporary societ
A cube of mass m1 = 7.7 kg is sitting on top of another cube of the same size and mass m2 = 1.4 kg while they are both in free-fall. Ignoring any air resistance
Boards of directors are responsible for which area of emerging ethical issues? a. Ethical leaders b. Ethics issues in information technology c. Ethics issues in
A newcomer is uncertain about the department norms for lunch breaks. Rather than ask anyone, she simply keeps track of when people leave and return for about a
Which type of character development has the greatest influence on the plot of this story? A. the characters' relationships B. the physical descriptions of cha
x² + x - 6 3x2 - 7x + 2
- Write 1.359 X 105 in standard form.