Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following most directly resulted from the Neolithic Revolution.
f(x) = 2/3 x -5 what is the value f(6)?
Historically, ________ speech was not protected by the first amendment.
Cody is twice as old as evan and six years ago the sum of their age was 9. find the age of each boy now.
The type and composition of the investigation board is determined by the accident class and the appointing authority.
Using what you have learned in this course, you are now going to help out a student named Rafael. Rafael has problems in four areas: Physical: He’s gained 40 po
the expression 1000(1.1)^t represents the value of a $1000 investment that earns 10% interest per year compounded annually for t years. find the value of a $100
ASAP ANSWER PLEASE!!!!!!!!!Read the following sentence, then decide if the CAPITALIZED word is a verb, gerund, or participle. WALKING to school is enjoyable. A.
There are twin brothers: one is getting an A in algebra, one is getting a C. The twin getting a C thinks, "There is no point in trying." Based on what you kno
Joseph tweets 13 times a day define each variable and write an algebraic expression to describe the number post after any given number of days