zzaasofia90 zzaasofia90
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Evan bought 5 pounds of bananas for $10. How much did he pay per pound?​

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas
Answer Link
jamesjohnsonnota
jamesjohnsonnota jamesjohnsonnota
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

How do you determine the limit algebraically?
Can someone help me?
Which of the following statements about race is most accurate
What is the distance between (10, 6) and (-2, -3)
Keisha is solving the equation 7 to the power of x equals 9. Which equation shows the first step she should take? Question 4 options: log 7 to the power of x
What is the craziest thing one of your teachers has done?
Anyone know this answer?
Emma, Erin, and Eden completed the problem to the right. a. Who completed the problem correctly? b. What did the other two students do wrong in their answers?
How do you determine the limit algebraically?
what muscle that works automatically​