amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

The small size of cells _____. 1.allows for fewer cell organelles 2.causes food to be broken down slowly 3.allows for efficient transport of materials
Write the type of reproduction for the following organisms: 1.Yeast 2.Fungi 3.Spirogyra 4.Algae 5.Bacteria
Topic 5: Your school has some extra money to spend. It could be spent on a computer lab, new sports equipment, a cafeteria, or something of your choice. Write a
What are three things you could do if you were asked to become an advocate for health and wellness?
Help help help! It’s due in a few mins!
Calculate the approximate value for the distance travelled in the first 10 s by using the above graph
On a shelf there are 60 novels and 20 poetry books. What is the probability that person A chooses a novel and walks away with it and then person B walks up shor
What happened during the fourth crusade? Group of answer choices The Byzantine Empire gained military and material success. The Byzantine Empire was attacked an
How many satellites are in the GPS system? 24 15 1 29
A complete description of your _____ includes a distance, direction, and reference point. This includes an object's distance in a certain direction from a refer