baileypollock9 baileypollock9
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Santos is buying binders for the students in her class. She determined that 15 binders would cost $22.50.

Respuesta :

alinalynnette
alinalynnette alinalynnette
  • 13-10-2020

What is the question?

Price for one binder: 1.5

Answer Link

Otras preguntas

Deon has 4 yards of ribbon.  He needs 1/3 yard to make 1 bow.  How many bows can Deon make?
Steve has 120 feet of fence to make a rectangular kennel for his dogs. He will use his house as one side. Write an algebraic expression for the kennel's length.
what is the name of the large island body of water bordered by Iran, azerbaijan, russia, kazakhstan, and Turkmenistan
How to draw a model to prove that 3/10 is equal to 9/30
What is 3/10 equivalent to
the pet store sells bags of pet food. there are 4 bags of cat food. one sixth of the bags of food are bags of cat food. how many bags of pet food does the pet s
Can somebody solve using elimination method algebra2
In the Great Gatsby, Tom and Nick were both in the same senior society at what college?a. Harvardb. Princetonc. Yaled. Stanford
Rachel owns 2 parakeets. one fourth of all her bird are parakeets. how man birds does Rachel own?
Compare the element hydrogen with the alkali metal sodium