backto2021
backto2021 backto2021
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Will give brainliest, like, comment and 5 points for the best answer
Could you please help me with this question:

Will give brainliest like comment and 5 points for the best answer Could you please help me with this question class=

Respuesta :

joshuasheng823 joshuasheng823
  • 14-10-2020

Answer:

$1.80, $2.90, $4.00, $10.90

Step-by-step explanation:

For 9/10 mile, the price will be $1.80. For 2 miles, the price will be $2.90. For 3 1/10 miles, the price will be $4.00, and for 10 miles, the price will be $10.90. The relationship between distance travelled and the price is not proportional because it costs $1.00 for the first 1/10 mile and then for every additional 1/10 mile, it only costs $0.10. Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

what is a wet mixture used in cooking. read paragraph 3
louis wants to carpet the rectangular floor of his basement. The basement has an area of 864 square feet. The width of the basement is 2/3 its length. What is t
Which answer choice does not contain any punctuation errors? A. "They are typically fashionable in Europe." she remarked. B. "Shepherds shear wool" Tim a
the height of a man is 1.7 meters.what is his height in centimeters.
what is the formula of peroxide? a. SO3(2-) b. SO4(2-) c. O2(2-) d. OH(-)
how does Japanese art reflect a love of natural beauty
what is 34.14 in expanded form
Which pair of angles listed below are adjacent angles? Parallel Lines and Transversals A. 1 and 2 B. 1 and 3 C. 1 and 4 D. 2 and 3
birds that fly have lightweight bones some of which are hollow how might this unique body structure benefit the bird?
what is the compound name for P4Br8