yasmeenluvsromeo yasmeenluvsromeo
  • 14-10-2020
  • Arts
contestada

The cost of kitchen labor in
important consideration in determining the food cost percentage
Group of answer choices

True

False

Respuesta :

s13397aakansha2258
s13397aakansha2258 s13397aakansha2258
  • 30-10-2020

Answer:

the correct answer:- true answer correct

Answer Link
88119976
88119976 88119976
  • 05-01-2021

Answer:

false

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Factorize: p^2+2pq+q^2-1
A=1/2bh solve for b then h
Give 5 places in Ghana with their relief features
New York Times v. United States Using the drop-down menus, choose the correct word or phrase to correctly complete each sentence. The Supreme Court ruled in fav
PLEASE HELP ME OUT I've already filled out the first few blanks, but I really need your help on the rest of this problem PLEASE SHOW YOUR STEPS I WILL GIVE YO
need help fast, please
4. A Pelican was flying 3 feet above sea level, when it dove to catch a fish that was 2 feet below sea level. How far did the pelican dive?​
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
f (-10) = ? Evaluate piecewise functions
PLEASE HELP I NEED HELP!!!!!! 30 POINTS Figure B is a scaled copy of Figure A. What is the scale factor from Figure A to figure B?