wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

what's this answer???
Ellos ________ muchas cosas buenas. A. haremos B. hacen C. harían D. harán
Lifestyle of the people in the northeast, the west, and the south in the years 1800 to 1840
if the kinetic energy of a sample increases, the _____ will also increase. potential energy temperature chemical energy nuclear energy
Which of the following is a responsibility of only the national government? Collecting taxes Enforcing laws Conducting elections Establishing post offices
Find the product of (2x − 5y)2. A. 4x2 + 20xy + 25y2 B. 4x2 − 20xy + 25y2 C. 4x2 − 25y2 D. 4x2 + 25y2
What is the best definition of an archetype?
need to know what 2000-4567 = and show the work on how u got tjat answer.
Which of the following are true statements about the Fall Line? Choose All That Apply A.It marks the northern edge of the Piedmont. B.It is the last natural bar
Find the ratio in simplest form. 2/3 to 3/2